Католицьке Різдво 2022


П'ять років, як в Україні Різдво прийнято святкувати два рази - за західним (він же католицький) і східним (він же православний) обрядом. Відповідно, духовні діти Папи Римського Франциска відзначають Різдво 25 грудня (тут використовується календар Григоріанський), а паства Вселенського патріарха Варфоломія святкує за юліанським – вже 7 січня. Досить велика різниця і в сприйнятті свята. Для католиків Різдво - найважливіше свято в році (на відміну від Різдва Христового - Пасхи - для православних).

Католицьке Різдво у 2022 році припадає на неділю, 25 грудня. У звичайний час, згідно із Законами України, вихідний повинен був бути в понеділок, 26 грудня. Але в країні діє воєнний стан через повномасштабну військову агресію РФ проти України, ніякого вихідного не буде.

Увечері 24 грудня (він ще називається Святвечір), ледь за вікном запалає перша зірка, сім'ї католиків збираються і вечеряє пісними стравами: рибою, хлібом, фруктами, горіхами та такого іншого. Але перед цим батько сімейства обов'язково повинен прочитати уривок з Євангелія, сім'я співає першу коляду. Потім обов'язково потрібно переломити по шматочку різдвяного хліба - оплатка (в іншому звучанні - облатка).

Різдво, за традицією, об'єднує всю сім'ю. Ость тому всім її членам потрібно запалитися належним духовним трепетом. І обов'язково прикрашає будинок до Різдва - це символізує віру і шанування Ісуса. Серед різдвяних символів особливе місце займають ялинка, а також різдвяний вінок, омела (під нею ще належить цілуватися юним закоханим), солома і, звичайно ж, подарунки.

Після вечері все сімейство, за звичаєм, йде до найближчого костелу. Там служать так звану Месу Навечір'я Різдва, яка символізує єдність Отця, Сина і Святого духа. Меса стартує, переважно, строго опівночі 25 грудня. Під час неї місцевий падре зобов'язаний класти в різдвяний вертеп фігурку немовляти Ісуса.

Друга святкова Меса відбувається на світанку і символізує час появи на світ нового життя з утроби матері. А третя Меса, фінальна яка відбувається вдень, доносить символ народження Ісуса в серця всіх віруючих.

Існують певні традиції святкування, що відрізняються в різних регіонах України. Звісно, зараз деякі традиції забулися та загубилися в часі. І однією з найкращих традицій, якої досі дотримуються більшість українців на Різдво, є проведення часу з родиною. Тож не забувайте в цей день про своїх рідних, започатковуйте власні різдвяні традиції та насолоджуйтеся святом.

РАДІСНИХ РІЗДВЯНИХ СВЯТ!

Бібліотекар училища

25.12.2022
Жовтень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^