Важливий крок у майбутнє

НАПЕРЕДОДНІ закінчення навчального року в міському Палаці культури відбувся ярмарок професій. Це щорічний захід спрямовано на те, щоб орієнтувати молодь у світі праці та професій. Його організував міський Центр зайнятості в партнерстві з навчальними закладами міста. Невипадково в залі ГДК зібралася велика кількість майбутніх випускників шкіл і їх батьків.

Вибір професії - важливий і відповідальний крок, який визначає долю людини. Правильний вибір професії - запорука успішного майбутнього.

Сєверодонецьким випускникам, які хочуть залишитися в місті, є з чого вибирати. З інформацією про навчальні заклади можна було ознайомитися у фойє Палацу культури, де працювали тематичні виставки та стенди. У великому залі відбулася презентація кожного з навчальних закладів.

Навчання робітничими професіями, а також можливість отримання диплома молодших спеціалістів, у Сєвєродонецьку пропонують Регіональне базове Сєвєродонецьке вище професійне училище (пр. Радянський, 17), Сєвєродонецький професійний ліцей (пр. Хіміків, 5), Вище професійне училище № 92 (вул. Новікова, 6), Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей (вул. Маяковського, 18).

При бажанні випускники цих навчальних закладів, а також шкіл, можуть продовжити навчання в середньо-спеціальних та вищих навчальних закладах - Сєверодонецькому хіміко-механічному технікумі і Технологічному інституті СНУ ім. Даля (м. Сєвєродонецьк), отримавши дипломи спеціалістів, бакалаврів і магістрів. А після інституту можна серйозно зайнятися науковою діяльністю, вступивши до аспірантури.

Багато з виступаючих на зустрічі говорили про престиж робочих професій. Ніхто не знає, як складеться життя, а робочий диплом і вміння щось робити своїми руками нікому не завадять. Вибір напрямків досить широкий. Це і будівельні спеціальності, і професії хімічної галузі, сфери харчування, побутового і косметичного обслуговування, інформаційних технологій ...

Затребуваність робочих професій підтвердили і представники Центру зайнятості. Начальник відділу активної підтримки безробітних Ольга Георгіївна Вакуленко зазначила, що в Сєвєродонецьку зараз налічується близько 3,5 тис. роботодавців, з них 2 тис. - юридичні особи. Щомісячне кількість вакансій, які надходять до Центру зайнятості, - від 80 до 120. Левова частка з них припадає на робітничі професії: електрогазозварники, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, продавці продтоварів ... З фахівців є попит на менеджерів зі збуту, інженерів і бухгалтерів.

Підліткам (і їх батькам) належить зробити серйозний відповідальний крок на користь тієї або іншої професійної стежки.

Але незалежно від того, яку професію обере кожен з випускників, головне, щоб вона приносила радість, задоволення і стабільний дохід.

Світлана ГРИГОР'ЄВА
Сєвєродонецькі ВІСТІ від 28 травня 2013 року

28.05.2013
Листопад
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^