17 лютого 2016 року.

17 лютого 2016 року. Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти розглянув питання “Про фінансове забезпечення сфери науки і освіти у 2016 році: проблеми та шляхи покращання”, на якому особливу увагу було приділено системі професійно-технічної освіти. У засіданні взяла участь віце-президент ВАПП Мірошниченко К.Б., у підготовці матеріалів до засідання та пропозицій до проекту рішення взяв участь Президент ВАПП Головінов В.П.

Комітет вважає, що стан фінансового забезпечення науки і освіти у 2016 році є таким, який не відповідає сучасним вимогам європейського законодавства, положенням чинних законів України у науковій та освітянській сфері та закладає руйнівні процеси в освіті і науці. Обсяги коштів, що виділяються, не покривають виплати на заробітну плату та її індексацію, індексацію стипендій, оплату комунальних послуг та споживання енергоносіїв, утримання та розвиток матеріально-технічної бази навчальних закладів та наукових установ. Наслідки такої політики призвели до появи нових проблем у системі професійно-технічної освіти. Виникла загроза закриття професійно-технічних навчальних закладів, їх нераціонального перепрофілювання, відчуження приміщень, земельних ділянок, скорочення робочих місць, що у свою чергу призводить до дефіциту кадрів кваліфікованих робітників, особливо з малопрестижних та гостродефіцитних професій.

Під загрозою виконання опинилася конституційна норма щодо доступності професійно-технічної освіти.

Напередодні, під час звіту Міністра освіти і науки Квіта С.М., Голова Комітету Гриневич Л.М. наголосила на неприпустимості таких помилок, які допущені були під час прийняття нового бюджетного законодавства в частині фінансування професійно-технічних навчальних закладів. Відсутність аналізу та прогнозування під час підготовки бюджету освіти на 2016 рік поставило на межу руйнації систему професійно-технічної освіти. Аби виправити ситуацію, довелося оперативно вносити і приймати корегуючи законопроекти.

За підсумками обговорення Комітет з питань науки і освіти ухвалив рішення, в якому передбачені заходи, спрямовані на покращання ситуації з фінансуванням сфери освіти і науки, зокрема і на підтримку підписання Президентом України вже прийнятих 4 лютого 2016 року Верховною Радою України законів “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти” та “ Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” щодо фінансування професійно-технічної освіти”, а також щодо додаткових змін до бюджетного законодавства за підсумками I кварталу 2016 року.

Комітет також підтримав проект Постанови Верховної Ради України про проведення 1 червня 2016 року парламентських слухань на тему: “Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу країни: проблеми та шляхи вирішення”.

Матеріал взятo з сайту ВАПП

18.02.2016
Листопад
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^