КОЛИ ОБГІН НЕ ЗАБОРОНЕНО

У такі не ласкаві для профтехосвіти дні, коли, по суті, вирішується її доля, стався цілком оптимістичний діалог між двома яскравими представниками цієї сфери.

- З ювілеєм, Олександре Володимировичу! Так тримати і

- Дякую, Андрій. Прорвемося - не вперше.

Спочатку презентуємо ювіляра. Точніше, це зробить директор Сєверодонецького Вищого професійного училища, голова обласної Асоціації працівників профтехосвіти, депутат міської ради Юрій Кіндратович Кузьмінов.

- Слюсаренко працює у нас третину століття. Це педагог-новатор, на якого рівняються і учні, і колеги. Він ставав «Учителем року» Луганщини, лауреатом ВДНГ України.

Тяга до нового у майбутнього старшого викладача ВПУ прокинулася ще в дитинстві. Першокласником змайстрував будильник на фотоелементі, який кликав його на рибалку лише тоді, коли ранній ранок видавалося сонячним. Потім прийшли захоплення радіотехнікою, машинами. І професію вибрав до пари - шоферську. Пізнав секрети різних машин, всілякі перипетії на дорогах. Не раз виручали майстерність, технічна кмітливість. Закінчив політехніку, і вже готувався в механіки, як зустрів товариша, який викладає в ПТУ.

- Рятуй, Саша, - почав благати той. - Не здатний більше управлятися з цими хлопцями, а серед року не можна їх кинути. Заміни!]

- Який я педагог ?!

- Був же інструктором з водіння - значить, зможеш.

Щоб «змогти», молодому викладачеві спецдисциплін довелося готуватися до занять по ночах. Спав уривками, закриваючись на перервах. Зате навчальну програму вони наздогнали. І - пішли вперед. Хлопці зрозуміли, що в цьому житті головне.

- На всіх «парах» став ставити конкретну мету і перевіряти, наскільки наблизився до неї кожен учень, - розповідає Олександр Володимирович. - Але як охопити всіх? Розробив тести: спершу паперові, а потім ...

Зараз ВПУ - одне з найбільш комп'ютеризованих училищ України. А перший тут комп вибив собі саме Слюсаренко. І вичавив з нього все, що можна. Так народилися авторські розробки комп'ютерного тестування, електронних плакатів та класного журналу, мультимедійні посібники, електронний підручник ... Вони допомагають досконально і захоплююче пояснювати майбутнім автослюсарям, водіям премудрості пристроїв автотранспортних засобів, правила дорожнього руху.

- Скільки нині в світі марок автомобілів, - все не вивчиш, - каже педагог. - Але намагаюся дати хлопцям такі розуміння, які дозволять розібратися з будь-якою новинкою.

Колеги приїжджають до Олександру Володимировичу на «школи передового досвіду», відкриті уроки. Адже О.В.Слюсаренко - ще й учитель учителів. Один з них - Андрій Геннадійович Кононенко, розмова з яким почала цю замітку. Він навчався у Слюсаренко на автослюсаря, після армії повернувся до нього в ВПУ за кваліфікацією молодшого спеціаліста, потім закінчив інститут і сам став викладачем. Зараз - аспірант Інституту профтехосвіти Національної Академії педагогічних наук України.

- Готую дисертацію за своїм електронним підручником автосправи, а надихнув приклад Олександра Володимировича, - зазначає молодий учений. - Він у нас завжди обганяє час, допомагає іншим, невичерпний на ідеї, щедро ділиться ними. І це знаходить добрий відгук.

... Так, профтехосвіту чекають реформи. Але потрібно, щоб вони не гальмували рух, а відкривали дорогу тим, хто йде попереду - таким, як Олександр Володимирович Слюсаренко, його колеги з Вищого профучилища.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ,
заслужений журналіст України, секретар Луганської регіональної організації НСЖУ.
«Сєвєродонецькі вісті», 26.02.2016

28.02.2016
Листопад
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^