На Луганщині розпочали заходи до ювілею Івана Франка

Днями в актовій залі ДНЗ «Сєвєродонецьке ВПУ» відбувся перший із циклу місцевих заходів, присвячених 160-річчю від дня народження великого українського поета, письменника, громадського діяча Івана Франка. Літературно-мистецька експедиція «Стежками Івана Франка» пройшла пам’ятними місцями України, пов’язаними з життям і творчістю Великого Каменяра. Йшлося про Нагуєвичі, хутір неподалік Дрогобича, де Франко народився, про карпатське село Лолин, яке називають «селом Франкового кохання», про Київ, Львів, у якому письменник провів дві третини свого життя.

Підготували і провели «експедицію» учні Анжела Матвієнко, Олександр Черепахін, Артем Теляшенко, Юлія Нехрістова, Анна Пастушок і Артем Аврамов. Допомагали в підготовці і проведенні художній керівник Вікторія Бибко, бібліотекар Ірина Ковальова та викладач української літератури Ольга Кривобок.

Розповідь супроводжувала мультимедійна презентація, музичні фрагменти, пісня на вірші І. Франка «Чого являєшся мені у сні ...» у виконанні Данила Дурнєва, Олександра Марімоненко, відеоролик «Гра долі. Та, что поруч ». Зал прикрасив великий портрет Івана Франка, книжкова виставка «Під зорею Франкового слова».

«Подорож» завершилося в Сєвєродонецьку, місті, де Франко ніколи не бував, навіть не чув про нього, тому що при його житті і міста такого ще не було. Але в 1956 році перед Будинком культури, тепер обласним Національним українським музично - драматичним театром, був встановлений пам'ятник Великому Каменяреві. Уже 60 років стоїть він там, в зелені скверу, нагадуючи про те, що справжні почуття, справжнє мистецтво не підвладні часу. І сьогодні сучасними залишаються слова: «...ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів».

Високу оцінку заходу дала головний спеціаліст відділу молоді та спорту Світлана Попова. Вона зазначила, що юнаки та дівчата зуміли яскраво і артистично передати різні грані життя і творчості І. Франка, думки і образи його лірики.

Матеріал з сайту Педпресса

Читати на сайті

11.05.2016
Ассоціяція працівників
професійно-
технологічної
освіти Луганьської
області
Новини
Уставні
документи
Керівні органи
Склад
Звіти

Червень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Заповніть електронну заяву-анкету
Ти як?

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^