Сєвєродонецький “Талисман” – лауреат міжнародного конкурсу

У колективі одного з провідних на Луганщині Сєвєродонецького Вищого професійного училища зараз, напередодні Дня журналіста, святкують чималий успіх початківців – журналістів і поліграфістів. Газета “Талисман” (“Точная, Авторитетная, Любопытная Информация Северодонецкого Молодежного Агентства Новостей”), що тут видається, заслужила звання лауреата Міжнародного конкурсу шкільних медіа. Диплом підписали голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень і президент цього конкурсу, директор Миколаївського коледжу преси та телебачення, секретар Національної спілки журналістів України Гліб Головченко.

– У нас виконується весь цикл підготовки газети – від збору й написання матеріалів до набору, верстки зі складанням оригінал-макета, друкування, – розповідає директор ВПУ, депутат міської ради та голова обласної Асоціації працівників профтехосвіти Юрій Кузьмінов. – Це зрозуміло, адже одна із спеціальностей, за якими ми готуємо фахівців, – оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.

Очолює громадську редакцію газети заслужений журналіст України, секретар регіональної організації НСЖУ Семен Перцовський – переможець всеукраїнських творчих конкурсів. Але, звісно, газета робиться не для конкурсів, а для відображення подій, що відбуваються в колективі. Про це пишуть і учні, і педагоги.

А творчі здібності завжди допоможе розвинути Школа молодого журналіста, що діє при редакції. Тут проводять індивідуальні консультації, а також допомагають читачам орієнтуватися у великому світі засобів масової інформації. Так, наприклад, нещодавно редактор газети провів тренінгові заняття з медіаграмотності, й зробив про такий досвід доповідь на тематичній міжнародній конференції педагогів і журналістів у Києві.

Серед тем газетних матеріалів, що були подані на конкурс, – пам’ять про Небесну сотню, волонтерська діяльність, робота училищного Євроклубу “Шлях до мрії”, проблеми профтехосвіти та слушні пропозиції, профорієнтаційна робота, технічна творчість, ЗНО, досвід новаторів педагогічної праці та учнівських лідерів, художня самодіяльність, спорт тощо. Є в газеті вірші, виразні й змістовні фотознімки.

Активісти газети готують матеріали для сайту ВПУ, Освітнього порталу “Педагогічна преса” Міністерства освіти і науки України, міської газети “Сєвєродонецькі вісті”. Дружать вони і з Кризовим медіацентром “Сіверський Донець”, де, зокрема, нещодавно провели прес-конференцію, присвячену поїздці євроклубівців до Львова. “Талисман” був там презентований у споріднених училищах.

Редакція дбає й про висвітлення діяльності цього передового навчального закладу в провідних центральних газетах і журналах. Є плани щодо створення літопису училища, що працює вже понад сім десятиріч. Тож “Талисман” і тут стане в пригоді.

Ірина Ковальова, старший бібліотекар ВПУ, заступник редактора газети “Талисман”


Матеріал з сайту Педпресса

Читати на сайті

20.05.2016
Ассоціяція працівників
професійно-
технологічної
освіти Луганьської
області
Новини
Уставні
документи
Керівні органи
Склад
Звіти

Червень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Заповніть електронну заяву-анкету
Ти як?

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^