У 70-ті роки Сєвєродонецьк стає великим науковим центром ...

У 70-ті роки Сєвєродонецьк стає великим науковим центром, містом приладобудування. Потрібні кваліфіковані робітники - фахівці з радіоелектроніки!

У 1966 році в Сєвєродонецьку на базі Лисичанського Хімічного комбінату було відкрито ще одне технічне училище № 101 (енергетиків). Його першим директором був призначений А. А. Глєбов. Фахівці базового підприємства побудували будівлю нового училища, гуртожиток, забезпечили необхідним інвентарем та меблями, обладнали навчальні майстерні. В училищі брали хлопців, які мають повну середню освіту, тому вже через рік на виробництво прийшли перші 550 випускників: електромонтери різних спеціалізацій, електрослюсарі, електромонтажник, радіомеханік, вимірники електропараметрів радіодеталей, Металізатори - вакуумники.

Більшість випускників ставали членами колективу хімічного комбінату, за відмінну роботу неодноразово нагороджувалися Почесними грамотами, їх портрети розміщалися на Дошку Пошани. Ось лише кілька прізвищ робітників, які створювали славу "Азоту": С. А. Гарленяк, Л. М. Глущенка, В. В. Ященко, Е. Я Дьомін, Е. В. Чернікова. А. А. Чугаєв (випускник 1968 року) занесений до Книги Трудової Слави СПО "Азот".

Якість підготовки фахівців була високою, це підтверджували відгуки-подяки з підприємств різних міст Радянського Союзу: Ворошиловграда, Одеси, Харкова, Києва, Саратова, Томська та інших.

Випускники ТУ № 101 успішно працювали на Сєвєродонецькому заводі опорів, на приладобудівному заводі.

У 70-ті роки Сєвєродонецьк був великим науковим центром, містом приладобудування. Випускаються приладобудівним заводом (СПЗ) електронно-обчислювальні машини "Промінь" охоче здобували багато підприємств нашої країни, їх купували також за кордоном. Об'єднання з Науково-дослідним інститутом керуючих обчислювальних машин вивело СПЗ на космічні орбіти. Завод виконував замовлення Центру управління космічними польотами. У зв'язку з цим в різний час сюди приїжджали космонавти Г. С. Титов, А. А. Леонов. Завдання були секретними, але всі відчували себе причетними до космічних успіхам великої держави.

Випускниця училища Т. Голуб працювала настроювачем радіоапаратури балістичних стратегічних ракет. В. Калінін брав участь у запусках космічних кораблів.

Більше тисячі фахівців за 30 років роботи підготував майстер виробничого навчання Леонід Данилович Шевченко. Величезний внесок вніс він у розвиток навчально-матеріальної бази училища. У той час, коли тільки починалося навчальне телебачення, Леонід Данилович уже демонстрував його директорам ПТУ Луганської області. Під його керівництвом були розроблені електронний репетитор (1963 р.) і навчальна ЕОМ (1964 р.), удостоєні медалей ВДНГ СРСР.

Групи майстри в/н Л. Д. Шевченко завжди були кращими в училищі за всіма показниками. Вони підтримували зв'язки з космонавтами, їздили в Зоряне містечко, в пам'ять про космонавта Комарові посадили каштан у дворі училища.

Ассоціяція працівників
професійно-
технологічної
освіти Луганьської
області
Новини
Уставні
документи
Керівні органи
Склад
Звіти

Червень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Заповніть електронну заяву-анкету
Ти як?

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^