Поради від психолога ДНЗ «Сєвєродонецьке ВПУ» Тетяни Щеглової

Добрий день, шановні учні та колеги!

Я продовжую серію статей спрямованих на те щоб допомогти вам пережити складні часи пов’язані з пандемією та карантином.

Сьогоднішню публікацію хочу присвятити самоорганізації.

Робота з дому на час карантину стає новим викликом для багатьох, тим більші у світі більш суворих обмежень.

Як бути продуктивним, поєднувати домашні справи з роботою або навчанням. Саме ці питання ми розглянемо сьогодні.

Я думаю, що багато хто зіткнувся зі спокусою пролежати цілий день в ліжку або проходити цілий день в піжамі. Але це перший крок до апатії та підвищеної тривоги та невротичних страхів. Запам’ятайте, так робити НЕ МОЖНА. Тому ПОРАДА ПЕРША – продовжуйте працювати чи навчатися за звичним графіком: вставати приблизно в той самий час, збиратися як на роботу, а звільнений на дорогу час можна присвятити книжці, перегляду стрічок новин чи зробити зарядку. Ніжитися в ліжку будемо, як зазвичай, у вихідні дні.

ПОРАДА ДРУГА – . планування часу: пишемо графік, зберігаємо режим.

Планування — вкрай необхідний елемент, особливо в період ізоляції. Саме зараз відбувається психологічне пере налаштування до нових обставин — ми ще до кінця не усвідомили всіх змін, що практично одномоментно відбулися в світі. Тому є спокуса проводити час по-іншому, повністю перекроївши графік. В режимі індивідуального планування важливо передбачити і роботу і відпочинок наприклад на кожне робоче завдання – 40 – 60 хвилин та для ОБОВ'ЯЗКОВОГО ВІДПОЧИНКУ (10-15 хвилин).

ПОРАДА ТРЕТЯ – окреме робоче місце. Знайди зручне місце для роботи. Це ОБОВ’ЯЗКОВО повинен бути світлий, затишний куточок у квартирі (в ідеалі окрема кімната, але це не завжди можливо), стіл або парта. Розташуй поруч усе необхідне: техніку, документи та записники, потрібні тобі для робити.

А от працювати з ноутбуком на ліжку або дивані – ідея погана, бо це заважає зосередитися та налаштуватися на роботу.

ПОРАДА ЧЕТВЕРТА - вечори без роботи, навіть без розмов про роботу. Не впадайте в крайнощі: щодня має бути баланс між сферами життя (спорт, хобі, робота, розвиток, сім’я, спілкування).

Трансформуйте свій звичний спосіб життя під ті умови, в яких ми зараз опинилися. Коли день має певні функціональні відрізки часу: робота, їжа, сон, фізична активність, спілкування з рідними, тоді простіше організувати себе.


08.04.20
Жовтень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^