Токар. Фрезерувальник.

Загальна характеристика професії

Токар–фрезерувальник керує складним верстатом, виготовляє деталі для різних машин і приладів. Основний зміст його роботи – обробка металу різанням, тобто послідовне зняття з заготовки шару металу за допомогою ріжучого інструменту. Професія "токар, фрезерувальник" унікальна. І унікальність її в тому, що зі звичайного шматка заліза та інших матеріалів можна робити різні речі, навіть ексклюзив! Це захоплююча робота, де треба працювати руками і головою.

Вимоги професії до людини

Для успішної роботи токарю необхідно знати геометрію, правила термообробки, систему допусків і посадок, будову, принцип дії і технологічні можливості верстатів, робочого обладнання, ріжучого (різець, плашка, мітчик) і контрольно-вимірювального інструменту. Вміти читати технологічні карти та креслення. Вміти користуватися довідниковими таблицями і робити розрахунки.

Професійно-технічна підготовка

На навчання за професією "токар, фрезерувальник" приймаються випускники 11-х класів. Термін навчання 1 рік. По закінченні отримують диплом державного зразка та кваліфікаційний розряд, Час навчання зараховується до трудового стажу.

Перспективи зайнятості

Професія токаря має високий рівень затребуваності на ринку праці та дуже широке коло застосування на підприємствах — комунальних, монтажних, будівельних, ремонтних та інше.. Рівень заробітної плати багато в чому залежить від місця роботи, стажу та рівня професіоналізму. У разі потреби можна буде працювати не тільки токарем, але і заточувальник, слюсарем-ремонтником, верстатником широкого профілю.

Вересень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^